W dniach 3-4.12.2021 na Pływalni AKWARIUM w Boguszowicach odbędzie się Barbórkowy Puchar Śląska we freedivingu
o statusie Basenowych Mistrzostw Polski.

Sponsorzy zawodów

Współorganizator zawodów

Zasady

Zawody zostaną rozegrane zgodnie z obowiązującym Regulaminem AIDA i będą przeprowadzone w trzech konkurencjach:

  • Dynamic with Fins (dynamika w płetwach, styl dowolny)
  • Dynamic without Fins (dynamika bez płetw)
  • Static Apnea (statyka)

By zdobyć punkty w klasyfikacji drużynowej, drużyna musi składać się z trzech osób w tym z co najmniej jednej zawodniczki. Taki układ drużyny ma na celu przede wszystkim promocje sportowego freedivingu wśród pań.

Po raz pierwszy zawodnicy startujący w poszczególnych dyscyplinach zostaną sklasyfikowani w indywidualnych kategoriach Mistrzostw Polski. Zwycięzcy w DYN, DNF, STA otrzymają więc tytuły Mistrzów i Mistrzyń Polski w DYN, DNF, STA.

Podobnie jak to miało miejsce na ostatnich zawodach w Rybniku uczestnicy mogą wybrać, w której dynamice wystartują w piątek, a w której w sobotę.

Basen

ul. Jastrzębska 3a, Rybnik - Boguszowice


Długość:

25m

Głębokość:

1,1–1,8m

Temperatura wody:

27–28°C

Strona internetowa obiektu

Zawodnicy

Michał Stankiewicz
Natalia Wilk
Marcin Rutkowski
Ewa Łątka-Felińska
Agata Wittchen-Barełkowska
Tomasz Kwiatkowski
Maciej Brzozowski

Czarne Konie Freebody

Jakub Frąckowiak
Paweł Węclewski
Marta Kolasińska

ELECTRIC BLUE

Hanna Sikacz
Dominik Krzywiecki
Jaroslaw Okupnik

Freebody

Magdalena Całujek
Agnieszka Kalska
Piotr Palacz

Grena Team

Magdalena Solich-Talanda
Marcin Baranowski
Tomasz Połata

KREWETKI W CEKINACH

Krzysztof Tomicki
Bartłomiej Rutkowski
Paulina Szewczak

LENIE WALENIE

Justyna Nowak-Ferensztajn
Bogusław Kraus
Aleksander Ryszka

No Tea No Free

Michał Bochenek
Wirginia Kotkowska
Jacek Polak

One Breath

Grzegorz Mucha
Michaela Murzyniec
Paweł Chlastawa

Samba De Janeiro

Julia Kozerska
Karol Karcz
Michał Dąbrowski

Turboty

Dawid Sobczak
Robert Szafarski

Program

Orientacyjny, może ulec lekkiej zmianie

3.12.2021 - PIĄTEK

14:30
rozpoczęcie rejestracji zawodników
15:30
wejście na basen
16:00
rozpoczęcie rozgrzewki do DYN/DNF
16:15
OFICJALNE OTWARCIE ZAWODÓW, odprawa zawodników, sędziów i asekuracji
16:45
pierwsze OT DYN/DNF starty co 8 min
20:45
ostatnie OT DYN/DNF (lub nieco później w przypadku wzrostu liczby zawodników)

4.12.2021 - SOBOTA

8:30
wejście na basen
9:00
rozpoczęcie rozgrzewki do STA
9:45
pierwsze OT STA – starty co 12 min
12:45
ostanie OT STA (lub nieco później w przypadku wzrostu liczby zawodników)
13:00
rozpoczęcie rozgrzewki do DYN/DNF
13:45
pierwsze OT DYN/DNF starty co 8 min
17:45
ostatnie OT DYN/DNF (lub nieco później w przypadku wzrostu liczby zawodników)